Úspechy a ciele

ROTOBALANCE, alebo aj Vyváženosť v pohybe, to sme my. Sme jediným výrobcom vyvažovacích závaží kolies automobilov na Slovensku.

 Rodinnú firmu pôsobiacu na trhu už od roku 1990 založil Ing. Marcel Palovič a prvé závažia začali vznikať v skromných priestoroch na vlastnoručne vyrobených strojoch. Postupom času sa firma rozrastala čo do priestoru, tak i do počtu zamestnancov. V roku 2005 došlo k významnému zlomu, kedy sa spoločnosť pretransformovala na s.r.o. a prešla na novú technológiu z dôvodu meniacich sa trendov v Európe a následne nových nariadení EU. A tak sa k slovu dostali zinkové závažia, ktoré nehradili klasické olovené.

V súčasnosti máme 15 zamestnancov a okrem vlastných závaží, ponúkame aj dovezené, kvalitné nemecké značky Wegmann ako aj cenovo výhodné z Číny. Ponuku sme rozšírili o predaj opravných materiálov svetoznámych značiek TECH a PANG.

Naše výrobky, určené pre osobné a malé úžitkové automobily, sú vyrobené zo zinku s povrchovou úpravou, ktorá zabraňuje korózii a tým prispieva k vyššej kvalite a k vyššej spokojnosti zákazníkov. Pre nákladné automobily vyrábame olovené závažia, ktoré sú pre túto kategóriu povolené a pretrvávajú. Tiež vyrábame a ponúkame nalepovacie závažia. Prinášame výrobky overené praxou, so skúškami tvrdosti pružiny, testované v soľnej komore, so skúškami jazdných vlastností a certifikátom TÜV.

Zabezpečujeme výkup, odvoz, spracovanie a likvidáciu použitých závaží v zmysle legislatívy SR, vlastníme súhlas na prevádzkovanie zariadenia na spracovanie odpadov. Okrem toho, výkup starých závaží otvára možnosť získať bonusové výhody pri nákupe nových závaží.

A čo vlastne chceme? Čo je naším cieľom?

Chceme „Vyváženosť v pohybe“, chceme, aby naše závažia prispievali k Vašej bezpečnej a stabilnej jazde; a tiež pomocou recyklovania chceme zlepšiť životné prostredie.

Našou prioritou je vyrábať kvalitné vyvažovacie závažia kolies, ktoré svojimi vlastnosťami spĺňajú prísne kritériá európskych automobilových noriem a prispievajú tak ku komfortnej a  bezpečnej jazde. Neustále hľadáme nové nápady na skvalitnenie výroby, reagujeme na aktuálne požiadavky trhu, snažíme sa neustále komunikovať so zákazníkmi, aby boli spokojní a aby sa na nás s dôverou obracali.

Snažíme sa o skvalitnenie služieb napr. vytvorením e-shopu, kde sa naši zákazníci môžu registrovať a nakupovať pohodlne zo svojich domovov.

Sme jednou z mála firiem v Banskej Štiavnici, kde naši zamestnanci dostávajú príležitosť na dlhodobú prácu, vhodné pracovné podmienky, blízkosť k domovu, stabilnú a načas vyplatenú mzdu. Obchodní zástupcovia dostávajú k vykonávaniu svojich činností všetky potrebné prostriedky ako sú autá, telefóny atď. Snažíme sa o to, aby všetkých našich zamestnancov práca bavila, aby boli rovnako spokojní ako naši zákazníci, snažíme sa s nimi otvorene komunikovať, aby sa aj oni podieľali na dôležitých veciach našej firmy...

Našimi zákazníkmi sú firmy ako MIKONA, NICHOLTRACKT, A.R.S., PNEUBOX a ďalšie zvučné mená. Sú to naši dlhodobí zákazníci, ktorých spokojnosť je našou radosťou.

Do budúcnosti chceme viac exportovať do krajín EU, chceme poraziť našich najväčších konkurentov na Slovensku a stať sa najväčším dodávateľom závaží a opravných materiálov v SR s dôrazom na kvalitu materiálu a dodávok. Zapojili sme sa do projektu Ministerstva hospodárstva a rozšírili sme výrobné stroje, neustále vylepšujeme technológiu povrchovej úpravy závaží; rozširujeme predaj, prijali sme nových obchodných zástupcov, aby sme pokryli celé Slovensko, snažíme sa o rozšírenie sortimentu predávaných výrobkov a naším vzdialeným cieľom je vybudovanie vlastného pneuservisu a pneuservisnej siete.