a l e b o

Vyváženosť v pohybe
To sme my!


Sme jediným výrobcom vyvažovacích závaží kolies automobilov na Slovensku.

 

 

Rodinnú firmu pôsobiacu na trhu už od roku 1990 založil Ing. Marcel Palovič a prvé závažia začali vznikať v skromných priestoroch na vlastnoručne vyrobených strojoch. Postupom času sa firma rozrastala čo do priestoru, tak i do počtu zamestnancov. V roku 2005 došlo k významnému zlomu, kedy sa spoločnosť pretransformovala na s.r.o. a prešla na novú technológiu z dôvodu meniacich sa trendov v Európe a následne nových nariadení EU. A tak sa k slovu dostali zinkové závažia, ktoré nehradili klasické olovené.

 

V súčasnosti má firma do 15 zamestnancov a okrem vlastných závaží, ponúkame aj dovezené, kvalitné nemecké značky Wegmann ako aj cenovo výhodné z Číny. 
 

Naše výrobky, určené pre osobné a malé úžitkové automobily, sú vyrobené zo zinku s povrchovou úpravou, ktorá zabraňuje korózii a tým prispieva k vyššej kvalite a k vyššej spokojnosti zákazníkov.

Pre nákladné automobily vyrábame olovené závažia, ktoré sú pre túto kategóriu povolené a pretrvávajú. Ponúkame i nalepovacie závažia, ktoré sa postupne dostávajú do popredia.
 

Prinášame výrobky overené praxou, so skúškami tvrdosti pružiny, testované v soľnej komore, so skúškami jazdných vlastností a certifikátom TÜV.
 

V našej ponuke sú tiež opravné materiály celosvetovo známej značky TECH a Truflex Pang, pre ktoré má naša spoločnosť zastúpenie na Slovensku. U nás nájdete široký sortiment opravného materiálu, ventilov vysokej kvality a rôzneho príslušenstva pre pneuservisy.
 

Myslíme na naše životné prostredie, zabezpečujeme výkup, odvoz, spracovanie a likvidáciu použitých závaží v zmysle legislatívy SR. Vlastníme súhlas na prevádzkovanie zariadenia na spracovanie odpadov.

 


A čo vlastne chceme? Čo je naším cieľom?

 

  • Vyváženosť v pohybe - Vašu bezpečnú a stabilnú jazdu; aby Ste prišli bezpečne do cieľa
  • Zlepšovať životné prostredie pomocou recyklácie.
  • Našou prioritou je vyrábať kvalitné vyvažovacie závažia kolies.
  • Neustále hľadať nové nápady na skvalitnenie výroby, reagovať na aktuálny trh.
  • Neustále komunikovať so zákazníkmi, aby boli spokojní a dôverovali nám.
  • Skvalitňovať služby aj pomocou e-shopu.


 

Sme jednou z mála firiem v Banskej Štiavnici, kde naši zamestnanci dostávajú príležitosť na dlhodobú prácu.

 

Našimi zákazníkmi sú firmy ako MIKONA, MIKONA TRADE, A.R.S., PREMIO a ďalšie zvučné mená. Sú to naši dlhodobí zákazníci, ktorých spokojnosť je našou radosťou.