Úspechy a ciele




ROTOBALANCE, alebo aj Vyváženosť v pohybe, to sme my. Sme jediným výrobcom vyvažovacích závaží kolies automobilov na Slovensku.

 Rodinnú firmu pôsobiacu na trhu už od roku 1990 založil Ing. Marcel Palovič a prvé závažia začali vznikať v skromných priestoroch na vlastnoručne vyrobených strojoch. Postupom času sa firma rozrastala čo do priestoru, tak i do počtu zamestnancov. V roku 2005 došlo k významnému zlomu, kedy sa spoločnosť pretransformovala na s.r.o. a prešla na novú technológiu z dôvodu meniacich sa trendov v Európe a následne nových nariadení EU. A tak sa k slovu dostali zinkové závažia, ktoré nehradili klasické olovené.

V súčasnosti máme 15 zamestnancov a okrem vlastných závaží, ponúkame aj dovezené, kvalitné nemecké značky Wegmann ako aj cenovo výhodné z Číny. 

Naše výrobky, určené pre osobné a malé úžitkové automobily, sú vyrobené zo zinku s povrchovou úpravou, ktorá zabraňuje korózii a tým prispieva k vyššej kvalite a k vyššej spokojnosti zákazníkov. Pre nákladné automobily vyrábame olovené závažia, ktoré sú pre túto kategóriu povolené a pretrvávajú. Tiež vyrábame a ponúkame nalepovacie závažia. Prinášame výrobky overené praxou, so skúškami tvrdosti pružiny, testované v soľnej komore, so skúškami jazdných vlastností a certifikátom TÜV.

Myslíme na naše životné prostredie a preto zabezpečujeme výkup, odvoz, spracovanie a likvidáciu použitých závaží v zmysle legislatívy SR, vlastníme súhlas na prevádzkovanie zariadenia na spracovanie odpadov. Okrem toho, výkup starých závaží otvára možnosť získať bonusové výhody pri nákupe nových závaží.

V našej ponuke sú tiež opravné materialy známej značky TECH a Truflex Pang, pre ktoré má naša spoločnosť zastúpenie na Slovensku. V našom sortimente nájdete  tiež široký sortiment ventilov vysokej kvality a rôzne príslušenstvo pre pneuservisy.

A čo vlastne chceme? Čo je naším cieľom?

Chceme „Vyváženosť v pohybe“, chceme, aby naše závažia prispievali k Vašej bezpečnej a stabilnej jazde; a tiež pomocou recyklovania chceme zlepšiť životné prostredie. Opravy poškodenia pneumatík nami predávanými materiálmy Vás vždy bezpečne dovedú do cieľa.

Našou prioritou je vyrábať kvalitné vyvažovacie závažia kolies, ktoré svojimi vlastnosťami spĺňajú prísne kritériá európskych automobilových noriem a prispievajú tak ku komfortnej a  bezpečnej jazde. Neustále hľadáme nové nápady na skvalitnenie výroby, reagujeme na aktuálne požiadavky trhu, snažíme sa neustále komunikovať so zákazníkmi, aby boli spokojní a aby sa na nás s dôverou obracali.

Snažíme sa o skvalitnenie služieb napr. pravydelným zásobovaním alebo tiež vytvorením e-shopu, kde sa naši zákazníci môžu registrovať a nakupovať pohodlne zo svojich domovov. 

Sme jednou z mála firiem v Banskej Štiavnici, kde naši zamestnanci dostávajú príležitosť na dlhodobú prácu, vhodné pracovné podmienky, blízkosť k domovu, stabilnú a načas vyplatenú mzdu. Obchodní zástupcovia dostávajú k vykonávaniu svojich činností všetky potrebné prostriedky ako sú autá, telefóny atď. Snažíme sa o to, aby všetkých našich zamestnancov práca bavila, aby boli rovnako spokojní ako naši zákazníci, snažíme sa s nimi otvorene komunikovať, aby sa aj oni podieľali na dôležitých veciach našej firmy...

Našimi zákazníkmi sú firmy ako MIKONA, NICHOLTRACKT, A.R.S., BEST DRIVE, Premio a ďalšie zvučné mená. Sú to naši dlhodobí zákazníci, ktorých spokojnosť je našou radosťou.

Do budúcnosti chceme viac exportovať do krajín EU a stať sa najväčším dodávateľom závaží a opravných materiálov v SR s dôrazom na kvalitu materiálu a dodávok. Zapojili sme sa do projektu Ministerstva hospodárstva a rozšírili sme výrobné stroje, neustále vylepšujeme technológiu povrchovej úpravy závaží a neustále rožširujeme sortiment predávaných výrobkov. Naším vzdialeným cieľom je vybudovanie vlastného pneuservisu a pneuservisnej siete.